Aparaty EKG mobilne – jakie wybrać – Zapraszamy

Elektroniczny kardiograf lub przenośny aparat ekg to powszechnie używane urządzenie szpitalne, które pomaga w rejestrowaniu i monitorowaniu czynności elektrycznych serca. Odbywa się to {przez usytułowanie|poprzez umieszczenie{ elektrod i zacisków we właściwych miejscach na ciale pacjeta. Chociaż kliniczne i szpitalne aparaty EKG wykorzystują do 12 odprowadzeni z kolejnymi trzema parami elektrod kończynowych i przedsercowych, przenośne aparaty przeznaczone do użytku domowego składają się tylko z dwóch głównych odprowadzeń. Wykorzystując naszą wiedzę i doświadczenie, aby wybrać najlepszy wybór spośród wielu dostępnych opcji, stwierdziliśmy, że istnieje kilka bardzo dobrych apratów EKG dostępnych w dobrych cenach. W związku z tym, aby podjąć odpowiednią decyzję o zakupie, klient musi dokonać oceny na podstawie między innymi kluczowych wymagań, dostępnych funkcji i budżetu.


Rodzaje aparatów EKG:  Istnieje duża liczba rodzajów aparatów EKG dostępnych obecnie na rynku, od kilku tysięcy zł do kilkudziesięciu tysięcy. Droższe aparaty są zwykle większe, bardziej złożone, a ich funkcjonalność dostosowana jest do szpitali. Tutaj na  tym blogu nacisk  został położony na mniejszych urządzenia, które są bardziej odpowiednie do użytku domowego. Aparaty EKG nie pokazują rzeczywistego funkcjonowania serca, dlatego pomiar czynności elektrycznej serca musi być bardzo dokładny, aby doktor lub pacjent mógł wybrać dalszy sposób postępowania. 

Dokładność przenośnego aparatu EKG: 

Głównym celem przenośnego EKG jest diagnostyka stanu serca w zakresie jego aktywności elektrycznej. Dlatego kluczowym kryterium wyboru jest znalezienie takiego, które daje poprawne wskazania i wyniki w swoim zakresie operacyjnym w niezawodny i spójny sposób. Gwarantuje to, że postępowanie po pomiarze pracy serca będzie właściwym sposobem przeciwdziałania wykrytym nieprawidłowościom / fluktuacjom. Większość maszyn EKG generalnie wykorzystuje te same mechanizmy rejestracji danych, różnią się one zwykle zastosowanymi materiałami i jakością wykonania. EKG nie pokazuje bezpośrednio rzeczywistego funkcjonowania i ruchu serca; EKG rejestruje aktywność elektryczną, która jest dobrym wskaźnikiem wydajności serca. Normalnie funkcjonujące serce często ma nieprawidłowe odczyty EKG. 

Polecamy aparaty ekg: http://www.euro-medical.pl/aparaty-ekg

Ważne funkcje aparatów EKG:

Pamięć –  umożliwia zapisanie poprzednich odczytów EKG, pomagając tym w tworzeniu ważnych statystyk do diagnozowaniu zdrowia serca. Jest to niezbędne, jeśli planujesz później pokazać lekarzowi wyniki za pewien okres.

Tryby –  niektóre aparaty umożliwiają ciągłe monitorowanie. To są te, które powinieneś preferować, aby mieć lepszy obraz ogólnej kondycji serca.

Pamiętając o tych kwestiach, można zawęzić wybór do najbardziej odpowiedniego  przenośnego aparatu EKG do  użytku domowego .